wtorek, 4 czerwca 2013

PLANY, AKCJE, INICJATYWY KDN'uStowarzyszenie Kobiet dla Narodu działa już od stycznia 2013 roku. Od tego czasu odbyło się z inicjatywy tego Stowarzyszenia mnóstwo pikiet, manifestacji, a także wystaw. Dziewczyny zapewniają, że na tym nie poprzestaną. Prezentujemy garść planów działalności na najbliższą przyszłość.


                                                   Zapomniane Karty Historii 
Inicjatywa KDN'u z Warszawy. Opiera się na cyklu lekcji patriotycznych wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Akcja ruszy we wrześniu bieżącego roku.
Zasady tego projektu są bardzo proste:
Szkoła poświęca jedną godzinę lekcyjną, a w zamian KDN przeprowadza lekcje (prezentacja multimedialna, zdjęcia + dyskusja).
Wśród proponowanych bloków tematycznych znalazły się m.in.:
- II wojna światowa (atak ZSRR na Polskę)
- prawda o holocauście
- Narodowe Siły Zbrojne
- Spór między sanacją, a endecją
- działalność sufrażystek, emancypatek i dzisiejszych feministek.
- kobiety w powstaniach
- Katyń, a Smoleńsk


Christian Women Against Femen
Inicjatywa polegająca na współpracy KDNu z kobiecymi organizacjami narodowymi z całej Europy. Opiera się przede wszystkim na sprzeciwie wobec FEMENU, a poparciu dla wiary chrześcijańskiej. Do tej pory artykuły o CWAF zostały napisane w 12 językach, a informacje o inicjatywie rozeszły się po całym świecie: Meksyku, Belgii, Czechach, Libanie, Malezji, Indiach, Australii, Szwecji, Hiszpanii, Niemcach, Francji i innych. W ciągu miesiąca profil na facebooku polubiło ponad 7 tys. osób!
Sama zasada uczestnictwa w projekcie jest bardzo prosta:
Wystarczy zrobić swoje zdjęcie z odpowiednim napisem i wysłać na profil facebookowy: facebook.com/ChristianWomenAgainstFemen
W ciągu kilku dni zostanie ono udostępnioneKampanie Społeczne

Kobiety dla Narodu przygotowują także kampanie społeczne, które już niedługo rusza pełną parą. Wszystko opiera się o program ideowy stowarzyszenia, czyli sprawy które są bliskie każdej kobiecie niezależnie od wieku.
- Problem gwałtu - niestety bagatelizowany przez nasz rząd. Planowane są wystawy, prelekcje, wykłady, które będą miały na celu uświadomienie społeczeństwa w kwestii tego problemu
- Lokal przyjazny mamom - działaczki KDN ruszą do restauracji, klubów i kawiarni by sprawdzić czy spełniają wymagania, jakie stawiają przed nimi mamy. Chodzi tutaj o przewijaki, możliwość podgrzania mleka dla dzieci itd.
- Nie daj się złowić - Stowarzyszenie chce uświadomić kobiety jakie ryzyko może nieść praca za granicą, głównie chodzi tutaj o poruszenie problemu handlem żywym towarem,który niestety wciąż jest  obecny zwłaszcza w Niemczech, Turcji, Austrii i Holandii.
- Warsztaty dla kobiet - planowane jest organizowanie ogólnopolskich warsztatów o różnej tematyce m.in. robótek ręcznych DIY, komunikacji społecznej i mediacji, ceramiki i garncarstwa.
- Walka z aborcją, demoralizacja dzieci i młodzieży, współpraca z organizacjami pro - life i stowarzyszeniami narodowymi i patriotycznymi z całej Polski.Serdecznie zapraszamy na stronę: facebook.com/KobietyDlaNarodu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz