czwartek, 13 czerwca 2013

Podpisz się za życiem - zbiórka podpisów w Kościele Opatrzności Bożej w Białej.

16 czerwca w Kościele Opatrzności Bożej w Białej będą przez cały dzień zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie życia. 
Na pomysł ten wpadli nasi członkowie oraz działaczki z KDN B-B. 

2 kwietnia został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Celem Komitetu jest zmiana ustawy o ochronie życia. Przygotowaliśmy obywatelski projekt, który przywraca prawo do życia dzieciom chorym i podejrzanym o chorobę.

Obecnie w Polsce około 95% wszystkich aborcji jest dokonywanych na dzieciach podejrzanych o chorobę. Nasz projekt zakłada usunięcie z ustawy przesłanki, pozwalającej na ich zabijanie, a mianowicie usunięcie art. 4a par. 1 ust. 2, który brzmi: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

Pozostałe zmiany przepisów obywatelskiego projektu ustawy mają charakter redakcyjny: tam gdzie są odwołania do usuniętego punktu, musimy je skorygować.

By podpisać się za życiem wystarczą dane osobowe, adres i nr pesel.

Zapraszamy do włączenia się w akcję!


Wydarzenie na facebooku:  https://www.facebook.com/events/184369135057813/
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz