sobota, 8 czerwca 2013

POMÓŻMY AFRYKANEROM

Już niedługo nasze Stowarzyszenie rozpocznie zbiórkę pieniędzy, długoterminowej żywności, środków czystości, koców i zabawek. W związku z tym przedstawiamy już teraz, krótki opis Afrykanerów i ich sytuacji w RPA. 

Afrykanerzy, potomkowie europejczyków, budowniczowie Republik Południowej  Afryki - najbogatszego państwa Afryki - dyskryminowani przez czarną większość społeczeństwa RPA, ignorowani przez rząd RPA i niezauważani przez narody i instytucje Europy. Niektórzy obliczają, że 350 tysięcy Afrykanerów boryka się dziś z ubóstwem, a 150 tysięcy z nich można wręcz uznać za żyjących w nędzy. Uderza też w nich szalejąca przestępczość, przed którą wcześniej szczelnie ich chroniono. RPA bije niechlubne rekordy pod względem liczby morderstw i gwałtów, których sprawcami są najczęściej czarni, a ofiarami biali. Od upadku apartheidu zamordowano blisko trzy tysiące - często Afrykanerów w bardzo brutalny sposób. Kobiety w większości przypadków były przed zamordowaniem gwałcone (często na oczach swoich mężów). Farmerzy byli poddawani wielogodzinnym, wymyślnym torturom, m.in. przypaleniu gorącym żelazkiem, wlewaniu gorącej wody do gardła, a nawet paleniu żywcem. Odnotowano również przypadki obdzierania małych dzieci ze skóry.Najbardziej jednak bolą Afrykanerów ciosy w ich tożsamość i narodową dumę. Tym jest bowiem dla
nich polityka historyczna nowego rządu, której przejawem jest chociażby próba zmiany nazwy stolicy z Pretori na Tshwane. Nieznośne dla Afrykanerów jest też ciągłe obarczanie ich zbiorową winą za zbrodnie apartheidu. Czasem mogą oni odnieść wrażenie, że w powszechnym odczuciu ich historię i tradycję znaczą wyłącznie czarne karty, a ich obecność jest dla Południowej Afryki największym historycznym nieszczęściem.W ostatnich latach naród ten został poważnie dotknięty ubóstwem, dlatego podjęliśmy zbiórkę, której celem jest zbieranie pieniędzy, długoterminowej żywności, środków czystości, odzieży, koców i zabawek dla uboższej części społeczeństwa Afrykanerskiego. Świat milczy lub udaje, iż nie widzi ludobójstwa dokonywanego na Burach. Brutalny czarny rasizm w Południowej Afryce nie jest medialny i nie wpisuje się w narrację apostołów „tolerancji” hołubiących terrorystów mordujących zarówno białych, jak i czarnych mieszkańców kraju. Obojętność rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego oraz popularność wśród jego zwolenników haseł „zabij farmera – zabij Bura” dodatkowo pogarsza sytuację Afrykanerów. Poprzez naszą zbiórkę pragniemy uchronić Afrykanerów przed śmiercią z braku jedzenia, przed głodem i podnieść ich statut materialny.  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup długoterminowej żywności, środków czystości, odzieży, koców, zabawek i przekazane ubogim Afrykanerom. Organizatorem zbiórki w Polsce jest Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność. Zachęcamy również do podpisywania petycji. Poprzyj petycję Stop Ludobójstwu Afrykanerów i wejdź na www.petycje.pl/8368  !!! Każda prawidłowo podpisana petycje zostaje automatycznie wysłana przez portal www.petycje.pl do Międzynarodowego Trybunału Konstytucyjnego.


Organizacja, która rozprowadzi naszą zbiórkę w Republice Południowej Afryki:
Doulos Community Project
Dyrektor: Hans Janse van Rensburg
www.armoedebediening.co.za
Doulos Community Project jest organizacją charytatywną zarejestrowaną pod numerem: 05310861NPO RG/0009/10/06.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz