środa, 19 czerwca 2013

ZBIÓRKA PODPISÓW "PODPISZ SIĘ ZA ŻYCIEM"


Już dwa dni od zorganizowanej pod kościołem w Białej zbiórki podpisów przeciwko aborcji eugenicznej, a dopiero teraz wrzucamy informację. Musicie wybaczyć wszyscy jesteśmy ostatnio nieco zabiegani
Sam pomysł zbiórki wyszedł od środowiska Stowarzyszenia Patriotycznego Bielsko-Biała i Kobiet Dla Narodu Oddziału Bielsko-Biała. Jednak dużą i bardzo miłą niespodzianką okazała się ilość osób dotychczas niezaangażowanych w podobne działania, a które zdecydowały, że pomogą nam w zbiórce.
Od 6.00 (byliśmy trochę zaspani ale nawet to razem z porannym deszczem nie zdołało ostudzić naszego entuzjazmu) do 20.00 w grupach "czatowaliśmy" przy wyjściach z kościoła pilnując, żeby każda "owieczka" chcąca się podpisać miała możliwość to zrobić. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywną i entuzjastyczną reakcją ludzi, nie tylko uczestniczących w liturgii, ale też zwykłych przechodniów, podchodzili, rozmawiali nawet dziękowali . Mieliśmy przyjemność rozmawiać też z paroma "nowoczesnymi katolikami" nie zgadzającymi się z naszymi postulatami, co, paradoksalnie, tylko poprawiało nam humor . Razem zebraliśmy ponad 200 podpisów!!
Podsumowując, akcja spotkała się z naprawdę dużym zainteresowaniem (gdybyśmy nie donieśli dodatkowych list, już w połowie zbiórki by nam zabrakło) i przychylnością... praktycznie każdego. I księży, i zakonnic, i świeckich. A pokuszę się o stwierdzenie, że nawet Boga (jak by mogło być inaczej) - mimo wszystko miało padać, a tylko pokropiło koło 7 i mieliśmy piękną pogodę na resztę niedzieli. Ale sprawdzaliśmy to na TVN Meteo - jak widać nie różni się dużo od zwykłego, też kłamią żeby nas zniechęcić do działania .
Ale nie udało się, mamy dużo nowych kontaktów, przychylność stanu duchownego, a (co najważniejsze) ludzie mogli zobaczyć, że ta milcząca większość opowiadająca się za życiem nadal pozostaje w naszym kraju większością. I w przynajmniej tej kwestii na zmiany się nie zapowiada.
Dziękujemy wszystkim za oddane podpisy!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz