środa, 25 września 2013

Lekcja narodowa nr 2We wtorek odbyła się kolejna lekcja narodowa, której byliśmy współorganizatorami. Wykład dotyczył Wiktorii Wiedeńskiej, prowadził go dr Przemysław Stanko, który bardzo często gości w Bielsku-Białej. Przeprowadzał także wykład na temat powstań styczniowych w styczniu tego roku. Dlatego, iż frekwencja na pierwszej lekcji narodowej nas pozytywnie zaskoczyła, musieliśmy dopasować odpowiednie miejsce z odpowiednią salą do przeprowadzenia wykładu. Użyczył nam jej na czas wykładu dyrektor Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, za co z całego serca dziękujemy.Omawiając to ważne w naszej historii wydarzenie, jakim była cała kampania wiedeńska, dr Przemysław Stanko mówił o trasie przemarszu wojsk Jana III Sobieskiego przez Białą i Bielsko oraz wymieniał niektóre osoby, które z naszych terenów były powoływane do wojska Króla w tym czasie.Na wykład przybyło około 60 osób, po części wykładowej był czas na krótką dyskusję.

Dziękujemy dr Przemysławowi Stanko za poświęcenie czasu i przygotowanie ciekawego wykładu, z którego wiele wynieśliśmy.

Po wykładzie zbieraliśmy podpisy, pod petycją do władz miasta z prośbą o postawienie pomnika NSZ oraz rozdawaliśmy nasze ulotki.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w następnych lekcjach narodowych, szczegóły pojawią się już wkrótce!

1 komentarz:

  1. Hej. Wróćcie na stronę/forum Bielska by informować o zbliżających się planach, na pewno więcej ludzi się dowie. pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń