czwartek, 7 listopada 2013

Jak spędzić 11 listopada

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze polskie święto państwowe i patriotyczne – Święto Niepodległości Święto Niepodległości ustanowione w 1937 roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. 11 listopada to dzień ważny dla każdego świadomego Polaka. Chcielibyśmy aby ten ważny dzień, każdy Polak spędził aktywnie.  Od kilku lat w naszym kraju organizowane są manifestacje patriotyczne, narodowe, aby uczcić to ważne dla nas święto.
Przypominamy o kilku marszach, odbywających się 11 listopada. 
Wrocław 11 Listopada Dworzec Główny PKP - godzina 17:00 

11 listopada Marsz Patriotów przejdzie po raz czwarty ulicami Wrocławia. Ubiegłoroczny Marsz Patriotów zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym – blisko 10 000 osób, absolutny spokój w trakcie wydarzenia, bezkompromisowe i czytelne przesłanie. Tym razem uczestnicy wyruszą nie jak zwykle z Rynku, a z Dworca Głównego. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Piłsudskiego/Peronową, Kołłątaja, Piotra Skargi, Teatralną, Widok, Szewską, przez Plac Biskupa Nankiera, przez Most Piaskowy na Wyspę Piasek i w końcu przez Most Tumski do kolebki Wrocławia - na Ostrów Tumski, najstarszą część miasta, pod Katedrę gdzie zakończymy Marsz Patriotów.


Warszawa 11 listopada Rondo im. Romana Dmowskiego - godzina 15.00

W Warszawie, jak co roku dnia 11 listopada przejdzie największa, doroczna manifestacja narodowa – Marsz Niepodległości. Organizatorzy przewidują, że w manifestacji weźmie udział około 50 tys. ludzi! Co ciekawe organizatorzy nie ujawniają trasy marszu. Wiadomo na pewno, że marsz nie będzie przechodził w okolicach Stadionu Narodowego, gdzie odbywać się będzie szczyt klimatyczny, organizowany przez ONZ, i w którym mają uczestniczyć przedstawiciele około 190 państw. Organizatorzy marszu nawołują do pokojowego przeprowadzenia manifestacji. Zależy im, by w tym roku marsz przebiegł bez zakłóceń.

 Kraków 11 Listopada PLAC WOLNICA - godzina 17:00 

Po raz pierwszy w Krakowie nacjonaliści z Narodowego Odrodzenia Polski zorganizują w rocznicę odzyskania niepodległości Marsz Wolnej Polski, który wyruszy o godzinie 17:00 z PLACU WOLNICA!

 

 

 

Białystok, Marsz Niepodległej Polski 16.30 Plac Przy Ratuszu 

10 listopada, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości, Narodowe Odrodzenie Polski zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Marszu Niepodległej Polski. Marsz ma na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale tez ma przypomnieć, że niepodległość ta została utracona na rzecz Brukseli.

 

Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego

 Obchody Święta Niepodległości w Bielsku-Białej

- 11.11 DK w Hałcnowie godz. 10.30 - akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

- 11.11 kościół w Aleksandrowicach, Cmentarz Wojska Polskiego, godz. 14.00 - obchody Święta Niepodległości

- 11.11 DK w Lipniku, godz. 19.00 - pieśni patriotyczne

- 10.11 BCK, godz. 18.00 - koncert muzyki polskiej My Pierwsza Brygada z okazji Święta Niepodległości, bilety 40, 20 zł

 

 

 


 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz