niedziela, 21 czerwca 2015

II Marsz dla życia i rodzin w Bielsku-Białej

20 czerwca 2015 roku odbył się w Bielsku-Białej już II Marsz dla Życia i Rodziny, którego byliśmy współorganizatorami. Tym razem wydarzenie było zaplanowane na dużo większą skalę niż w zeszłym roku. Sam przemarsz poprzedziła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera w kościele Trójcy Przenajświętszej. Następnie po Mszy św. zaczęto formować czoło marszu, wolontariusze z gimnazjum i liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości rozdawali uczestnikom baloniki, wiatraczki, dla najmłodszych śliniaczki, a dla starczych figurki 10 tygodniowego dziecka noszonego pod sercem mamy. Ulicami Bielska-Białej przeszło około 1000 osób, wśród których największą ilość stanowiły rodziny z dziećmi, cały marsz poprowadził Rafał Sawicki - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. O oprawę muzyczną zadbała schola Ruchu „Światło Życie”, o nagłośnienie - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Bezpieczeństwo w czasie przemarszu zapewnili Strzelcy, służby pielgrzymkowe i Służba Maltańska. W czasie trasy swoją radością z posiadania rodziny dzielili się sami rodzice m.in. Maria i Arkadiusz Franczakowie, którzy opowiadali o swoim życiu, ale także o tym jak lekarze ostrzegali ich o wysokim prawdopodobieństwie narodzin niepełnosprawnych dzieci i doradzali aborcję. Tymczasem Marta i Arek cieszą się trójką zdrowych pociech. Gdy uczestnicy dotarli do Parku Słowackiego odbył się festyn rodzinny, nie zabrakło wielu atrakcji m.in. koncertu Magdy Anioł, muzycznych występów uczniów, ojcowie duchowni z ojcami naturalnymi rozegrali emocjonujący mecz. Dało się wyczuć radosną, rodzinną atmosferę pikniku, a o to w tym wszystkim chodziło! Aby przy dobrej zabawie pokazać także jak ważna jest rodzina, jak ważne są wyznawane w życiu wartości, którymi się kierujemy.


Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim organizatorom za owocną współpracę:

Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Caritas, wydziałowi duszpasterstwa rodzin diecezji bielsko-żywieckiej, patronatom honorowym marszu biskupowi Romanowi Pindelowi i bp Pawłowi Anweilerowi - zwierzchnikowi diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz prezydentowi Bielska-Białej. Dziękujemy także sieci sklepów „Biedronka”, która była sponsorem pikniku rodzinnego. Osobiście chcielibyśmy także podziękować grupie GRH Beskidy, którzy gościnnie pojawili się na Marszu, Scholi Ruchu Światło-Życie, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, służbom porządkowym oraz Służbie Maltańskiej.

Dziękujemy także wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu marszu, a których nie sposób wszystkich tutaj wymienić, przede wszystkim całej tej tysięcznej grupie osób, która pojawiła się na marszu, a później na pikniku, by razem manifestować przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Pomimo wielu trudności podczas organizacji całego wydarzenia teraz wiemy, że było warto :)

Zapraszamy serdecznie za rok!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz